Jdi na obsah Jdi na menu
 


Canneto di caronia - peklo na zemi

 

 

Když 24. ledna roku 2004 u jednoho z obyvatel vypukne požár po tom, co sama od sebe vzplane skříňka s elektřinou, nikdo netuší, co za peklo se odehraje.

V krátké době požár zachvátí dalších 29 budov ve městě, v některých dokonce i vícekrát za sebou. Televize, spotřebiče i žárovky vybuchují napětím, městem sama od sebe zní hlasitá hudba.

 

První samovznícení se objevilo už 24. ledna, když v bytě Nina Pezzina z nepochopitelných příčin náhle vzplála pojistková skříňka. Nic tak zvláštního, takové věci se občas stávají. Elektrárenská společnost ještě ten samý den vyhořelé zařízení nahradila novým a moderním. To ale téhož večera shořelo také a spolu s ním se vznítily elektrické spotřebiče v devětadvaceti okolních domácnostech.

V příštích dnech, až do 8. února, se lokální požáry opako­valy. A protože si italská elektrárenská společnost Enel už ne­věděla rady, vyřešila problém po svém – celou oblast prostě odpojila od sítě. Odborníci z Enelu pak procházeli jednotlivé domy a byli přitom svědky neuvěřitelných úkazů. Televize a sterea se samo­volně zapínaly a v temných ulicích městečka vyhrávala hlasitá hudba, přičemž se žárovky v do­mácnostech náhle rozzářily tak jasně, až jim shořela vlákna.

Následujícího dne za­jistila postiženou oblast jednotka civilní ochrany, aby sem nakonec o pár dní později dorazili i Římem pověření odborníci, profesoři fyziky z univerzit v Palermu a Turína, kteří po městě rozmístili měřící aparatury.

Záhadné jevy pokračovaly. Přímo před očima profesora fyziky Giuseppe Maschia, pověřence ital­ské vlády, se odehrála nejpodivnější událost, kterou kdy zažil. V jednom z domů, od­pojeném od elektřiny, právě instaloval bateriemi napájené měřicí přístroje ve vyklizené místnosti, kde až na jedinou židli nezůstalo nic. Vtom židle bez zjevných příčin vzplála. „Něco tam venku se stará o to, že se zde může vytvořit ne­pochopitelně mohutné magnetické pole. Pole tak silné, že bych nikdy nepovažoval za možné, že na této planetě může existovat,“ prohlásil profe­sor.

Italské vládě nezbylo nic jiného, než vyhlásit pro Canneto di Caronia výjimečný stav. Domy v dotčeném pásmu byly vyklizeny, ulice uzavřeny a obyvatelům zajištěno náhradní ubytování. Podle místních tou dobou docházelo také k podivnému úhynu zvířat nebo zuhelnatění některých rostlin. Svolaný krizový štáb měl záhadu konečně objasnit. Nepodařilo se.

Na kloub se jí snažili přijít i přední vulkanologové a seismologové, podezírající blíz­kou sopku Etnu, avšak souvislost pozorovaných samovznícení se sopečnou činností nebyla prokázána.

Lidé začali spekulovat nad různými nadpřirozenými jevy, nejčastěji se skloňovalo slovo Poltergeist. Podivné požáry postupně ustávaly, ale jejich intenzita se opět zvýšila v dubnu téhož roku. Pak ale vše najednou skončilo docela. Výzkum ovšem pokračoval, každý chtěl přijít s logickým vysvětlením.

V roce 2007 přišel teh­dejší vedoucí Interinstitucionální skupiny pro zkoumání jevů z Canneto di Ca­ronia s prohlášením, že záhadná samovznícení způsobily velmi silné elek­tromagnetické výboje, které nebyly vyro­bené člověkem a dosahovaly síly 12 až 16 gigawattů. Zdroj impulsů prý vycházel pravděpodobně z moře.

O rok později muselo být zkoumání pro nedostatek financí ukončeno, prokurátor případ odložil po závěru odborníků, že šlo o žhářství. Dokumenty z vyšetřování byly uzamčeny do archívu.

Obyvatelé městečka se odvolali, domnívali se, že šlo spíše o vojenské zkoušky nějaké elektromagnetické zbraně, ale nakonec přijali určitou finanční kompenzaci. Mnozí z nich však neměli na politické tahanice nervy a odstěhovali se.

Situace ve vesnici se však nikdy nevrátila zcela do normálu. Dodnes se například v domácnostech uprostřed noci bezdůvodně aktivují čidla požárů.

asciugamano-bagno-canneto1-640x480.jpg

 

 

 

 

 

 

zdroje:

Enigma prosinec 2016, S. 13, Filip Appl

http://extrastory.cz/sicilska-vesnice-hori-sama-od-sebe-ze-zharstvi-obvinuji-vladu-ufo-a-poltergeist.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář