Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemné kameny - význam kamenů v mytologii

 

 

Topas

http://metamansion.com/wp-content/uploads/images/Topas_23009.jpg

Kámen spojení s empatií, symbolizující věrnost, božskou dorotu, přátelství odpuštění a lásku. Takě se věřilo, že může ulevit od nervového vyčerpání a podpořit chuť k jídlu

 

Hematit

Tento kámen měl obnovovat vztahy a očišťovat. Sloužil jako kámen bojovníků, kterž dodává odvahu asílu zdolávat překážky. Měl tak= zastavovat krvácení a napomáhat při krevních potížích.

 

Smaragd

Kámen, jehož barva ho spojuje s plodností, nesmrtelností, jarem a mládím. Zelená barva měla tento význam již ve starém Egyptě. Je také křesťanským symbolem víry a v lidové tradici bývá kamenem léčivým.

 

Achát

 

http://www.taggmanager.cz/poi_images/1462/5378_achat_z_vy.jpg

 

Podle tradic některých starověkých kultur měl achát činit svého nositele neviditelným. Představoval dlouhověkost, odvahu a prosperitu. Acháty se někdy přivazovali v minulosti k rohům volů, aby se přivolala dobrá sklizeň.

 

Rubín

Tento drahokam je symbolem lásky, odvahy a životní síly. Je symbolicky spojován s planetami Saturna a Mars. Mars je brán jako planeta vášní. Vládcově se zdobili rubíny, onichž se věřilo, že potemní, jakmile se blíží nebezpečí.

Safír

Symbol nebeské rovnováhy, míru a pravdy, ale také dokonalosti a věrnosti. V hinduismu značí sebeovládání a je spojen s planetou Saturn. V některých oblastech se věřilo, že chrání před zlem

 

Nefrit

http://i.lidovky.cz/13/093/lnc460/MC4e0462_shutterstock_104701994.jpg

V Číně nebeský kámen značicí čistotu. Je to symnol sluneční a jangový a vyjadřuje spravedlnost, odvahu, harmonii a morální čistotu. Je považován za šťastný a má také význam pro sexuální život.

 

Diamant

Symbol čistoty, pravdy a věrnosti, oblíbený kámen na zásnubních prstenech. Je to zářivý drahokam, symbolicky spojován se Sluncem. Rovněž se traduje, že očisťuje duši svého nositele, neboť pohlcuje jeho emoce.

 

Opál

Symbol možské jasnozřivosti, zbožnosti a věrnosti. Římané věřili, že opály padají z nebes při úderu blesku. Některé kultury jej nazývají "okem" a domnívají se, že bdí nad panovníky.

 

Ametyst

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2f/Ametyst_%E2%80%93_Priozersk,_Balkhash,_Kazachstan._3.jpg

Kámen považovaný za ochránce a nositele spirituality. Ametystové prsteny nosí biskupové křesťanských církví. Také se věří, že přinášejí klid mysli a chrání před opilostí.

Tyrkys

Tento kámen je považován za talisman chránící před zlem a za symbol odvahy a dosaženého úspěchu. V Mexiku je symbolem Slunce a ohně. Tibeťané jej považují za posvátný.

Karneol

Kámen často spojovaný s náboženskými symboly a ctěný pro své prědpokládané léčitelské schopnosti a podporu duchovna a tvořivosti. Prorok Muhamad nosil pečeť z vyřezávaného karneolu zasazeného do stříbrného prstenu.

 

Tygří oko

Kámen symbolizující jasnou mysl a chápavost, spojený také s meditací. Posiluje odvahu a sebevědomí. Údajně přináší štěstí a chrání svého nositele před zlem.

 

Lapis Lazuli

Modrý nerost spojený s barvou nebes, symbol moci, vnitřní síly a moudrosti. Měl podporovat intelekt a duševní schopnosti. Je také symbolem přátelství.

 

Onyx

Tmavé kameny mají mít schopnost chránit. Onyx se tedy používal jako podporovatel smyslového vnímáni, duševní síly a ochránce před negstivními vlivy. Je také spojován s partnerským štěstím a upřímností.

 

Měsíční kámen

Patří k symbolům Měsíce, jejž evokuje svým bledým leskem. Dále je uctíván jako symbol milenců a plodnosti. Arabské ženy jej našívaly na svá roucha. Měl údajně upravovat menstruační cyklus.

 

Křišťál

Symbol čistoty a kouzelný kámen, který má své místo v lidové tradici. Z křišťálových koulí se věštilo a pohádky vyprávějí o kouzelných křišťálových střevíčkách. Tyto kameny měly mít též schopnost uchovávat energii, což z nich činilo pomůcky v léčitelství a při meditaci.

 Granát

Oblíbený drahokam již od doby bronzové. Měl chránit před zlem, odrážet škodlivé vlivy a depresi, rozněcovat odvahu a tradičně symbolizuje energii, oddanost a věrnost.

Akvamarin

Kdysi se věřilo, že tento kámen v sobě poutá sílu moří, aby chránil před rozbouřeným živlem. Je také symbolem tvořivosti komunikace, sebevědomí a důvěry.

Olivín

Symbol síly, slávy a energie je kamenem těch, kdo se narodili v srpnu. Dodává teplo, dobrou náladu a energii. V havajské mytologii představuje slzy Pété - bohyně sopek.

 

Zpracováno podle knihy: "Znaky a symboly"

 

obsah je majetkem stránek www.paranormal-activity.estranky.cz a jeho kopírování je trestné

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(LatonyaFup, 27. 3. 2018 14:07)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Re: Obrázky

(Admin, 21. 8. 2013 0:19)

Velmi děkujeme za uznání

Obrázky

(Aquilla (i), 20. 8. 2013 21:49)

Fotky krystalů jsou krásné. Studuji knihu Kameny od A do Z a Kameny od A do Z 2 a ráda bych poznamenala, že je tento web bych já sama vytvořit nedokázala, protože kamenů je obrovská spousta.