Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční zázraky

 

Vítr nese pouštní písek po dunách dokud nenarazí na krabici na klobouky. Ke skučení větru se přidávají další podivné zvuky, které vycházejí přímo z krabice.

 

"Nejdříve jsem si myslela, že by tam mohlo být kotě nebo štěně. to jsem se ale pořádně spletla." vzpomíná Julia, která osamělou krabici našla. Na odlehlém místě daleko ode všeho se rozhodnou vystrašení manželé  Stewartovi krabici otevřít, to co najdou jim vyrazí dech. 

V krabici leží asi týden malá holčička s modrýma očima a blonďatýma očima. Je 24. 12. 1931 a malá Sharon, jak holčičku pojmenují, se po druhé narodí. Je to vše nádherný vánoční zázrak, nebo jde o něco více?

Podle některých biologická matka holčičky byla se Stewartovými domluvena, sama neměla asi na malou Sharon finance a odložit ji někde jen tak také nechtěla. A tak vznikl nápad s náhodným nálezem.

Pravdu se asi nikdy nedovíme.

 

Těch tisíc mil

 

Američanka Vonda Lundstorm je na dně. Co na tom, že se blíží Vánoce, když její dvouletá fenka není už celé měsíce k nalezení. Daisy se toulá bůh ví kde a Vonda už ani nedoufá, když v tom zazvoní telefon. Žena na druhém konci aparátu tvrdí, že psa našla. Letecky je přepraven k Vondě a světe div se je to právě Daisy. Že na tom není nic zvláštního? A co když vám povím, že pes urazil více jak 2000 km? Jak to, že se našel práv na Štědrý den? A proč ho nikdo před tím neobjevil? Jak se vůbec malý pes, jako je krysí teriér dostane tak daleko?

 

Malý Lazar

 

Malí Marko má na zádech neustále se zvětšující se cystu, která pomalu, ale jistě mučí jeho tělo a ochromuje jeho pohybový aparát. Lékaři jsou přesvědčení, že sedmiletý Marko bude do konce života na invalidním vozíku. To se také stane. Chlapec ochrne od krku dolů...

Pár dní před 24. prosincem však chlapec vstane z lůžka a začne se procházet po pokoji. Je to pravý vánoční zázrak! Nebo není?

Mladé tělo se lépe zotavuje, než těla dospělých. Navíc se lékaři mohli splést. cysta mohla ustoupit a uvolnit tak zablokovaná nervová spojení. Proč se to ale stalo přesně o Vánocích?

 

Pankrác, Servác a Donna

 

19. prosince 2008 odjíždí Donna na vánoční nákupy. Hlavu jí tíží vzpomínky na blízké, o které přišla právě ve vánoční čas. Její auto jede vánicí a mizí v mlze...

Po Donně je záhy vyhlášeno pátrání. Sice se najde její auto, ale po ženě ani stopy. Po 72 hodinách se rozštěká policejní pes. "Byl jsem přesvědčen, že jde o mrtvolu." Říká policista Lau. Je neuvěřitelné, že Donna přežije tak dlouho a to bez zimního oblečení! Venku je až +15 stupňů! Všichni věří, že Donnu ochránil sám Bůh.

 

Vánoční znovuzrození

 

Píše rok 2009 a na porodním sále probíhá boj! Rodička Tracy (33 let - což je mimochodem Biblický věk Krista) totiž ihned porodu svého dítěte upadá do bezvědomí a nakonec se jí i zastaví srdce. Pokusy o oživení nepomáhají. Lékaři se snaží tedy pomoci novorozenci, který je zatím bez známky života. Nakonec bere "mrtvého" potomka do náruče jeho otec. Už chce oplakávat dvojí ztrátu, když si všimne, že jeho syn dýchá! Než se naděje vrátí se k životu i jeho žena. Jak je to vše možné? Zasáhla snad vyšší moc?

 

Druhá Marie?

 

Je jí 21 let a žije běžným životem. 24. 12. 2012 Leanne Carter však zažívá těžké bolesti. Vůbec netuší, co se děje. Když ji odvezou do nemocnice zjistí, že je těhotná! Leanne je v šoku o těhotenství totiž neměla ani ponětí Nejevila totiž ani známky těhotenství. Nejspíše to bylo tím, že dítě přichází na svět o trochu dříve. Šlo snad o jakýsi zázrak?

Podobné případy se dějí, zatím se ale nepodařilo zjistit, co přesně to způsobuje.

 

Vánoční zázrak v pekle

 

Tento zázrak nakonec stál více jak 37 milionů životů.

Píše se rok 1914 a v zákopech první světové války jsou muži odtrženi od svých rodin. Snaží se Vánoce aspoň nějak oslavit. Britové se baví, když najednou z německých zákopů zazní melodie, kterou dobře znají. A také si ji začnou zpívat. Netrvá dlouho a muži vylézají ze zákopů, směňují různé zboží, společně se baví. Podobné podivné příměří je k vidění po celé linii. Někde přetáhne i několik týdnů. Hrají se hry a na silvestra se využívají světlice. To se ale nelíbí vedení armády. Netrvá dlouho a obsazení zákopl je předěláno a masakr může začít... Války se zúčastnilo  32 zemí s 1,5  miliardy lidí (75 % lidstva). Na ploše čtyř miliónů km2 bojovalo 74 miliónů vojáků. Obohacení bojových prostředků o letadla, ponorky, tanky, plyn se projevilo v bilanci: 8.538.315 mrtvých, 21.219.452 raněných, 7.750.919 zajatých a nezvěstných. Celkové ztráty byly 37.494.186 mužů, to je 40 %.

 

zdroje:

Enigma, prosinec 2016, S 35, autor Jan Chalupa

http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1327:valky-v-islech&catid=37:zahranicnipolitika&Itemid=48