Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pluckley - Guinnessova kniha duchů

 

 

Anna Barham jde po noční směně v místním baru kolem kostela tak jako každý den. Náhodou se podívá směrem ke kostelu a zastaví se jí dech. Krev začne mrznout v žilách, chce vykřiknout, ale nelze. To, co spatří se vymyká lidskému chápání.

Pluckley ve východní Anglii je na první pohled klidná vesnice. Na druhý pohled je to vesnice s tak silnou aktivitou, že se dostalo do Guinnessovy knihy rekordů jako místo s nejvyšší koncentrací duchů na světě. Co vše se tu nachází?

 

Žena v rudém

 

"Spatřila jsem ženu, která zjěvně hledala něco na hřbitově. Na první pohed byla velmi ustaraná. Šla jsem směrem blíž a uvíděla jak ta žena prochází skrze dva náhrobky." říká Anne Barham.

Podle všeho tělo této ženy bylo uloženo do olověné rakve a poté do dalších šesti, jen proto, aby její duch došel pokoje. Očividně, ale obranná opatření nepomohla. Zjevení připomínající ženu hlásí více lidí najednou. Možná šlo o Lady Deringovou (12. stol.). Právě její příbuzní přijmou tato drastická opattření, která se týkala většinou upírů, nebo čarodějnic.

Základ však asi budeme muset hledat v dobách pozdějších. Roku 1704 pokládají do země Lady Mary Deringovou (povšiměte si souladu jmen). Říká se, žena ztratila své dítě, které zde hledá. To by i odpovídalo výpovědi Barhamové. 

Proč právě červená? Znalci se shodují na tom, že to má dodat na váze svědeckým výpovědím. Bílá nebo šedá dáma by se dala snadno vyvrátit. Světelné podmínky, mlha,inverze... A právě i Černá i Bílá paní se zde vyskytují, ale i místní většinou spojují tyto tři ženy do jedné entity.

Podobu Červené dámy popíše až roku 1955 Frederick Sanders. A uznejme sami více jak 200 let je dost na zavedení mýtu a upravení pravd.

Cikánka a oběšenec

 

Byť je ženská energie jedna z nejsilnějších, není duch dámy v rudém sám. Ve vesnici straší duch cikánky, oběšeného učitele, loupežníka, mlynáře, ječícího muže, ale třeba i kozla a koně. 

Celkem 15 duchů láká do vesnice čím dál více paranormálních skupin. Podívejte se v závěru na pár fotek pořízených ve vesnici.

 

 

 

 

 

zdroje:

 

Enigma prosinec 2016, str 12-13, autor Filip Appl

http://www.ghostconnections.com/Pluckley%20Kent.htm