Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skrývá se v jezeře Nessie?

Nessie - Lochnesku známe asi všichni. Ale věděli jste, že to není ani zdaleka jediný ještěr?!

Bessie

http://vignette2.wikia.nocookie.net/cryptidz/images/d/d2/Bess.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/185?cb=20140414084002

Lokalita: jezero Erie, USA i Kanada

První pozorování: 1817

Jezero Erie hraničí se státy Michigan, Ohio, Pennsylvania, New York a Kanadskou providencí Ontario. Je to jedno z pěti sladkovodních jezer známých jako Great lakes. Je možné, že v něm žije něco záhadného…První pozorování neznámého tvora je ze 7. července 1817, kdy posádka člunu viděla černého tvora, který měl hlavu ve tvaru diamantu a délku asi 40 stop. Celkově popis spadá do oblasti „mořských hadů“.

Další setkání prožili dva bratři, Francouzi, kteří rybařili až do pozdního večera. Když se chtěli vrátit domů, všimli si něčeho podivného na hladině jezera. Podle nich to vypadalo jako fosforeskující hmota, ale později viděli, že jde o velké zvíře s dlouhým ocasem, které vylezlo na břeh a vypadalo, jako by mělo zemřít. Oba bratři se i přes polekání rozhodli zvířeti pomoci a běželi k domu pro lana, ale když se vrátili, zvíře bylo již pryč a na místě zůstali jen vyryté rýhy v písku.

V roce 1931 se v New York Times objevil tento článek: „Sandusky, Ohio – dnes na břehu Sandusky Bay byla k vidění obrovská bedna, která podle místních rybářů ukrývá neznámé zvíře, které ulovili ve vodách Sandusky Bay. Oba rybáři (Clifford Wilson a Francis Cogenstose) tvrdí, že tvor připomínal velkého hada a byl dlouhý minimálně 20 stop. Večer se prý objevil blízko jejich člunu při rybolovu. Oba rybáři byly postrašení, ale vzali vesla a několikrát udeřili tvora do hlavy, čímž ho usmrtili. Pak jej vytáhli na palubu a odvezli ke břehu. Tam obstarali bednu 6 stop dlouhou, 3 stopy širokou a 2 stopy hlubokou a zvíře do ní uzavřeli.
Ještě než tvor zmizel definitivně v bedně, mohl jej vidět jeden z novinářů, který popisuje velkého hada, tmavě zbarveného, přičemž jeho kůže připomínala kůži aligátora.“ Bohužel zde příběh končí. Je docela možné, že rybáři bednu s tvorem někam odvezli nebo ji prodali.

Nicméně lidé tvrdí, že v jezeře je více těchto tvorů a vypadají mnohem hrůzostrašněji, než je zde popisované. Například v létě roku 2001 tento tvor napadl rovnou tři lidi, kteří se zde koupali. Jeden chlapec byl podle svědků pokousán neznámým zvířetem a byl odvezen do nemocnice. Poslední zpráva je z roku 2002 a podle ní netvor dokonce zabil další tři lidi, avšak tato zpráva je nepotvrzená. zdroj

 

Cressie

Maketa ještěra - Crassie má vypadat jako obří úhoř s rybí hlavou.

Crresie - tato hadovitá nestvůra je celkem pravidelně pozorována na jezeře Crescent, na Newfoulantském poloostrově v Kanadě. První popisy tohoto tvora jsou staré stovky let. Vyskytuje se ve starých legendách domorodých obyvatel.

Ve stejnojmenné vesničce u jezera Crescent už stovky let panuje strach z 5 - 15 stop dlouhé hadovité nestvůry místními nazývané Cressie nebo "Plavoucí démon z ďáblova jezera“. Od roku 1900 existuje několik setkání s touto nestvůrou (nebo více tvory) a ne všechna byla příjemná.

V roce 1982 se do jezera Crescent zřítilo malé dopravní letadlo. Okamžitě byl vypraven záchranný tým pátrající po pilotovi a dvou cestujících. Dva členové zachranného týmu se při pátrání sami stali obětmi. Útočícího tvora popsali jako velkého úhoře s rybí hlavou, který se nebál útočit.

K jezeru Crescent patří také zajímavý fenomén, kdy v zimě vznikají v zamrznuté lední ploše velké díry. Podle obyvatel nikdo z nich tyto díry nedělá, protože hrozí propadnutí ledu, což se občas stane tomu, kdo se snaží výskyt trhlin vysvětlit. Zatím se tato záhada nepodařila vyjasnit.

Poslední pozorování pochází z roku 2003. Starší žena, která u jezera prala prádlo, podala svědectví o velkém černém hadovi, opět s rybí hlavou. Tvor dlouhý asi pět metrů se plavil pár desítek metrů od pobřeží a lovil zdejší ptactvo.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

divný

(barča, 28. 3. 2014 19:41)

Já si myslím že žádná Lochneská příšera není a i kdyby žila tak jenom jedna a na jednom místě a hlavně žádná Bessie ani cressie neexistuje!
Děkuji za pochopení.

jezero Erie

(Honza, 19. 11. 2013 22:40)

Neni nic jednodussiho nez vydelat na senzacechtivych. Tim nechci popiratveci skutecne zajimave a nevysvetlitelne.Zkuste treba zjistit podrobnosti o povesti o hore zvane Devil courthause v Severni Caroline vUSA ktera je na uzemi indianske rezervace Cherokee tam jsou i dukazy.Y

Glenvenagh

(Honza, 19. 11. 2013 22:30)

Asi 35 km severne od mesta Letterkenny v Irsku se nachazi park jmenem Glenvenagh je to velmi roztomile misto skytajici malebnou podivanou na velke skalnate udoli s krasnym ledovcovym jezerem a malym roztomilym zamkem na druhe strane jezeta.Jako prni vlastnik by Brit ktery velmi krute nalozil se svymi poddanymi a do jezera si nasadil priseru aby se tam Irove bali chodit asi si to vzal sebou do skotska protoze samozrejme v jezete nic neni jeho potomci pak pro spatne svedomi zamek darovali statu.Mozna ze je to zpusob ktery dal vzniknout Nessi ovsem za opacnym ucelem.

Legracni napad

(Honza, 19. 11. 2013 22:13)

V jezere Loch Ness se nic neskryva,obyvatele z okoli jezera Ness vse vytvorili ve sve fantazii a sikovnou reklamou vse spopulizovali on se na tom svete vzdy nekdo najde kdo prijede a zaplati v techto mistech neni mozne v nicem podnikat krom chovu ovci tak proc nevyuzit duvery lidi,posilit je alkoholem a at pak klidne koukaji v desti a vetru na Ness co kdyby to splouchlo opacne?

...

(Nero Viper, 18. 10. 2011 18:25)

Zajímavé, hodně jsem toho slyšela poprvé........