Jdi na obsah Jdi na menu
 


E.V.P, - Hlasy ze záhrobí!?

http://www.blurryphotos.org/wp-content/uploads/2013/04/EVPimage.jpg

 

Vynálezce Thomas Alva Edison předpověděl, že svět mrtvých bude usilovat o kontakt s naším světem a že naše technika bude schopná zaznamenat v budoucnu tyto jevy (1928). Tato teorie byla potvrzena roku 1959, kdy bylo EVP objeveno švédským mistrem Friedrichem Jurgensonem. Když si přehrával svou živou nahrávku zpěvu ptáků, jasně slyšel v pozadí zastřené, ale inteligentní hlasy, které mu něco sdělovaly. Tento fenomén byl následně objeven německým parapsychologem Hansem Benderem a lotyšským psychologem Konstantinem Raudivem. V roce 1971 byla vydána publikace od Raudiva pojednávající o jeho výzkumech. EVP bylo často označováno jako "Raudivovy hlasy".


Definice: řeč nebo zvuky neslyšitelné během nahrávání, ale zaznamenané pomocí magnetofonu. Obvykle to jsou krátká slova nebo fráze, někdy odpovědi na pokládané otázky. (Publikace: 1971 Konstantin Raudiv; Raudive Voices, Phone Calls the Dead)

"Nevěřte slepě všemu, ale na druhé straně buďte přístupni i zdánlivě nemožným hypotézám. Všechno si raději ověřte." Ivan Mackerle

E.V.P. je způsob komunikace mrtvých pomocí kterého usilují o kontakt s naším světem. EVP je zkratka pro anglický výraz "Elektronic Voice Phenomena", což se dá přeložit jako Fenomén elektronického hlasu. Týká se hlasů zachycených na různých nahrávacích médiích, které nepatří žádné rozhlasové stanici, ani staré nahrávce. Bývají často útržkovité, náhodně se objevující.

Historie

Mezi prvními kdo se pokusil zaznamenat hlasy mrtvých byl roku 1941 fotograf Attila von Szalay. Pořádal několik sezení na objednávku, které zaznamenával přístrojem skládajícím se z mikrofonu a nahrávajícího zařízení. Szalay ohlásil objevení mnoha zvuků, které nebyly slyšet během rozhovoru. Některé byly natočeny za nepřítomnosti osob a věřil že tyto zvuky patří duchům. Von Szalay spolupracoval s Raymondem Baylessem a jejich společná práce byla zveřejněna v roce 1959 časopisem The American Society. Bayless později vydal knihu Phone Calls From the Dead.

V roce 1959 švédský malíř Friedrich Jüngerson, který si s oblibou nahrával na pásku ptačí zpěv a uprostřed skladby zaslechl hlasy svého zesnulého otce a manželky volající jeho jméno. Jürgenson pokračoval v nahrávání a později se mu podařilo také nahrát zprávu od své matky. Jeden z nejznámějších psychologů proslavených v oblasti E.V.P. byl Konstantin Raudive z Lotyšska, který vyučoval spolu z Jürgensonem na švédské univerzitě v Uppsale. Raudive zhotovil přes 100 000 nahrávek, které popsal jako spojení s lidmi bez těla. Po přezkoumání v laboratoři bylo potvrzeno že některé z těchto nahrávek obsahují identifikovatelná a zřetelná slova. Při pokusu potvrdit obsah této sbírky si Raudive pozval posluchače, kterým tyto nahrávky interpretoval. Věřil že srozumitelnost nahraných hlasů naznačuje že nemohli být vytvořeny obyčejnými prostředky. Výzkum Konstantina Raudiva byl formálně zveřejněn v jeho první knize "Breakthrough – An Amazing experiment in Electronic Communication with the death" vydané v roce 1968 a přeložené do Angličtiny v roce 1971.

Roku 1980 William O’neil zkonstruoval elektronické zvukové zařízení nazvané "The Spiricom". O’neil prohlašoval, že zařízení sestrojil následně po duševním spojení s Georgem Muellerem, vědcem který zemřel před šesti lety. Na tiskové konferenci 6. dubna 1982 ve Washingtonu O’neil uvedl že byl schopen udržet vzájemnou konverzaci s duchy pomocí Spiricomu a poskytl tím výzkumníkům spoustu poznatků. Nicméně, nikdo kromě O’neila přístroj nedokázal obsluhovat.

V roce 1982 Sarah Estep založila v Marylendu nevýdělečně činnou organizaci The American Association of Electronic Voice Phenomena (AA-EVP) - nyní Association TransCommunication (ATransC) - za účelem rostoucího zájmu o E.V.P. a začala vyučovat standardní metody nahrávání. Estep zkoumala od roku 1976 stovky nahrávek se zprávami od zesnulých přátel, příbuzných a dalších lidí, včetně Konstantina Raudiveho, Beethovena, lidí z 18. století z Filadelfie, Pensylvánie a mimozemskými bytostmi o kterých tvrdila že jsou z jiné planety nebo dimenze.

http://photos.imageevent.com/afap/afapstorage/scareystuff/evp.jpg

1990 Projekt Kontakty s druhým světem

Na jedné ruské univerzitě pracovalo pět psychologů na projektu s názvem Kontakty s druhým světem. Pod vedením prof. Suslova se 37 dobrovolníků, kteří trpěli nevyléčitelnou nemocí, naučilo speciálně vyvinutému počítačovému jazyku. Po své smrti se měli ozvat z onoho světa. Každý z nich obdržel osobní šifru, kterou se měl identifikovat. Od srpna 1990 se na obrazovkách nahrávacích počítačů skutečně objevily první vzkazy! Mrtvý muž se identifikoval svou šifrou, která byla známa pouze Suslovovi. Podle ní bylo jasné, že se jedná o muže, který zemřel ve třiceti devíti letech na rakovinu. Sděloval, že smrt je podivný zážitek, který vede ke stavu, v němž není bolest, strach, smutek ani jiný podobný pocit. Že je teď naplněný světlem, teplem a všeobjímající láskou.

1997 Imants Barušs z Oddělení Univerzity Psychologie z Ontaria, zkoumal experimenty Konstantina Raudiveho. Rádio bylo naladěno na prázdnou frekvenci přes 81 sezení a bylo vytvořeno celkem 60 hodin a 11 minut nahrávek. Během nahrávání osoba buď mlčky seděla a nebo se pokoušela o slovní kontakt s potenciálním zdrojem. Barušs uvedl, že udělal záznam několika událostí, které zněly jako hlasy, ale byly příliš slabé, náhodné a nedali se definitivně určit jako E.V.P. Jeho závěr zněl: "Žádný z důkazů nacházejících se na magnetofonových páskách nebyl neobvyklý a přesvědčivě nepoukazoval na komunikaci s duchy. Z těchto důkazů předpokládáme že E.V.P. není objektivní a při studii selhalo." Jeho nálezy byly zveřejněny v časopise Scientific Exploration v roce 2001. Barušsův názor vyvrátil o čtyři roky později v časopise The society for Psychical Research Alexandra MacRae, který použil při pokusu sedm lidí z jejichž pomocí dospěl k názoru že nahrávky byly paranormálního původu.

Přenosné digitální nahrávače zvuku jsou aktuální technologií pro současné EVP vyšetřovatele. Tato zařízení jsou velmi náchylná na vysokofrekvenční rušení (RF), někteří nadšenci zkoušejí zaznamenávat EVP v RF a zvukově neprostupných místnostech, ale většinou bez výsledku, protože při nahrávání EVP musí být v okolí šum. Z tohoto důvodu se používají dva záznamníky, které se liší zvukovou kvalitou a spíše se spoléhá na přístroj menší kvality. Nadšenci EVP charakterizují slovo EVP jako schopnost učení se nového jazyka. zdroj

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Proc ne

(Honza, 20. 11. 2013 22:32)

Tady je uz konecne o cem premyslet,nejaka cesta byt musi tak proc ne zrovna tahle.Jak uz minulost ukazala co bylo nepripustne se nakonac ukazalo pravdou,kdo vi zamitat se to rozhodne nemuze.

Re: Proc ne

(Admin, 20. 11. 2013 23:15)

Vážený pane Jene,

děkujeme za všechny vaše komentáře. I když i já jsem pragmatik a realista musím po jistých zkušennostech uznat ze neco mezi nebem a zemi je. Nasi snahou neni vam nutit existenci neceho abnormalniho ci paranormalniho. Spise sebrat veskere legendy, informace atd.

To je zajímavé.

(Denisa, 30. 6. 2012 14:26)

Tohle je na zamyšlení a né ty historky 13letých holek, co píšou.