Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mumie

Většinou je to dávná kledba, která donutila mumii vsát z hrobu. Také je možno přečíst jisté pasáže z knihy mrtvých - samosebou z té egyptské. Další možností je, stějně jako u duchů nevyřešená záležitost.

Mumie je mrtvé tělo člověka nebo zvířete, které bylo zachováno buď přirozeně (mrazem, vysušením apod.) nebo uměle (balzamováním). K náhodné mumifikaci dochází, pokud se mrtvé tělo nachází ve vhodných přírodních podmínkách. Řada lidských kultur vyvinula chemický proces balzamování, při kterém se dosahovalo stejného výsledku. Obvykle se tak dělo z náboženských důvodů.

Více ZDE

V Číně byla nalezena mumie manželky císaře Činga v neuvěřitelně dokonale zachovalém stavu. Byla uložena v několika rakvích, které do sebe zapadaly a prostor mezi nimy byl vyplněn tekutinou neznámého chemického složení. Pravděpodobně díky této kapalině vypadala mumie naprosto jako živá, ačkoliv byla více než dva tisíce let stará.

Takověto zprávy, objevující se tu a tam v tisku, bereme jen jako kuriozity. Přesto jsou mumie opředeny mnoha tajemnými a neuvěřitelnými příběhy.

Nerozřešenou záhadou je třeba obestřena mumie buddhistického reformátora Tsong Kaby z tibetského kláštera Chaldan. Ležela v rakvi, která se volně vznášela bez viditelné podpory asi 20 cm nad zemí.

 

Z Tibetu Pochází i i další neuvěřitelná zpráva. V nepřístupných podzemních kryptách paláce Potala ve Lhase jsou ulložena mumifikovaná těla záhadných obrů. Tři obrovská těla pokrytá zlatem by měly ležet v rakvích z černého kamene. Žena měřila 3 metry a největší z mužů dokonce 5 metrů. Jejich hlavy byly na temeni lehce kuželovité, měli úzkou čelist, malá ústa a tenké rty.

Co ukrývá tento úchvatný palác?

 

Píše se rok 1932. Dva zlatokopové hloubý svůj důl. To co nalézají, ale není zlato. Ani ne 35 cm velká mumifikovaná postava sedí opřena o stěnu se zkříženýma nohama a rukama. Kůže záhadného člověka je vrásčitá, tmavěbronzové barvy. Přivolaní odborníci podrobují mumii mnoha pozorováním a vyvracejí fakt, že by se mohlo jednat o dítě. Mumie je dnes vystavena v soukromém muzeu Casinelli v severoperuánském Trujillu.

Co je tato postava zač?

V podzemním labyrintu pod mongolským klášterem Tuerin nacházejí rakve, vznášející se podomně jako v Tibetu několik centimetrů nad zemí. Jsou v ních prý mumie lámů, ale i jakási podivná stříbrná bytost s kulovitou hlavou.

Snad nejznámnější je případ objevitele hrobky faraona Tutanchámona, lorda Carnavona. Za pár dní po svém objevu zemřel a vypráví se, že v okamžiku jeho smrti pohasla na chvíli všechna světla v Káhiře.  A přesně ve stejný okamžik zcepeněl v Londýně jeho pes. Krátce nato zemřela i jeho dcera a jeho ošetřovatelka. Postupně ho na onen svět následovalo dalších 9 lidí, kteří se účastnili vykopávek.

Na vchodu do hrobky totiž stál nápis:

"Smrt se dotkne křídly každěho, kdo poruší faraonův klid!"

Rekonstrukce Tutanchamonova obličeje.

Snad nejznámější mumii je Ramesse II. Ramesse II.(1279–1213 př. n. l.), někdy také označován jako Ramesse Veliký, byl egyptský faraon v době Nové říše (1550–1070/1069) a byl třetím panovníkem 19. dynastie, která vládla cca v letech 1292–1186/1185. Jeho otcem byl Sethi I. vládnoucí 1290–1279/1278. Byl obratný diplomat (podepsal s chetitským králem vůbec první dochovanou mírovou smlouvu), pilný stavitel a energický vládce. Za sebou zanechal Egypt v míru a prosperitě, díky tomu bývá považován za největšího panovníka egyptských dějin

.

zpracováno podle knihy Velká kniha tajemství a záhad (Jitka Lenková a kolektiv)

Né příliš známý řečený zběratel artefaktů našel starou mumii princezny Feretuti. Odborníci potvrdili, že je pravá. Zběratel ve snaze získat peníze, prodal mumii do muzea. Když však uklízečka po otevírací době vytírala podlahu, uviděla nad princezninou hrobkou postavu! Postava krásné ženy. Nejprve si ji spletla s návštěvníkem muzea, ale její názor se změnil hned jak spatřila, že se žena vznáší asi 20cm nad zemí. Utekla a ráno to řekla odborníkům. Ti usoudili, že je nejspíše přepracovaná. Když, ale to samé viděl strážný, rozhodl se jeden z odborníku, ten nejmladší, příjít tomu na kloub. Zůstal přes noc v muzeu a žena nezklamala. Objevila se za kurátorem, který se vylekal. Na čele měla hlubokou tržnou ránu se zaschlou krví. Žena mu naznačila ať ji následuje. Dovedla kurátora k její hrobce a zmizela. Mumie byla rozmotaná a místo princezny tam ležela mrtvá dívka, která se snažila odhalit pravdu. Sběratel dívku nedávno zabil a uložil ji do rakve. zdroj.

obsah je majetkem stránek www.paranormal-activity.estranky.cz a jeho kopírování je trestné

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

egypt

(misicka, 1. 2. 2014 17:48)

o egyptu vim hodne.nejvic o tutanchamonovi.