Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duchové


Co je to duch?

Duch (od dýchati, dech; podobně jako řec. pneuma od pneó, dýchat, vanout a lat. spiritus od spirare, dýchat) znamená původně oživující princip, odlišující živé od mrtvého. Později náboženský a filosofický pojem s velmi širokým a proměnlivým významem, někdy zaměňovaný s ženskou formou „duše“: (wikipedia)

Dle toho, co jsem vy pátral já, je duch vlastně otisk duše. Vzníká v případě násilného, či neočekávaného úmrtí. Duchové se snaží také dořešit některé věci, které za života nestihli. Mnohdy se jedná i o ty, kteří ani netuší, že zemřeli a nemohou najít cestu ven. Duchové jsou většinou neškodní - ale mohou být také násilní .

 

Pokřivené duše

Jde o duchy, kteří se mstí za svou smrt. Většinou nechávají své oběti zemřít hrůzou. Jde jim ale o to samé co normálním duchům - upozornit na sebe. Pokus se podaří jejich případ vyřešit odejdou v klidu a v míru. Na toto téma bylo natočeno spousta filmů. Jením z nejlepších je Smrtící nenávist (viz filmy). Následuje pár obrázků pokřivených duší. (jedná se o montáže ne o reálná fota).

 

http://vignette2.wikia.nocookie.net/creepypasta/images/c/c3/The_Car_Crash-_The_ghost_girl.jpg/revision/latest?cb=20140312164741

 

Přírodních náboženstvích se oživující princip chápe jako podíl člověka na něčem, co ho přesahuje. Ve smrti opouští duch (duše) mrtvé tělo a může se případně zjevovat pozůstalým ve snu. Lze ho žádat o pomoc a o radu, může chránit dům a majetek. Pokud ale nebyl zemřelý řádně pohřben, může se jeho duch vracet (srv. anglické revenant, strašidlo) a pozůstalé sužovat. Duch v nad-individuálním smyslu je potom jakési zosobnění tohoto společného principu, nadpozemská a nehmotná, ale osobní síla, kterou se lidé mohou snažit oslovit, ovlivnit a naklonit si ji (srv. indiánský Velký Duch).
V Bibli

Ve Starém zákoně se vyskytuje „duch Boží“ jako přímé působení Hospodinovo, jeho „slovo“ ve světě a mezi lidmi: účastní se stvoření světa (např. Gn 1,1 (Kral, ČEP), oslovuje proroky a ukládá jim, co mají hlásat (např. Iz 11,2 (Kral, ČEP); Ez 11,5 (Kral, ČEP). Provází své vyvolené, dodává jim odvahu a moudrost v rozhodování. Naopak duchům zemřelých se má Izrael vyhýbat.

Podobně je tomu i v Novém zákoně (např. Sk 2,4 (Kral, ČEP), kde ale už slovo duch zpravidla neznamená životní princip, nýbrž na jedné straně je Duch Boží, Duch svatý (např. Mk 13,11 (Kral, ČEP) a na druhé zlí, nečistí duchové (např. Mk 7,25 (Kral, ČEP). Vyskytuje se také protiklad ducha a těla (např. J 3,6 (Kral, ČEP) a důležitý protiklad ducha a „litery“, doslovného znění Zákona (např. 2K 3,6 (Kral, ČEP); Duch potom znamená také svobodu 2K 3,17 (Kral, ČEP).


Dělení duchů

 

"Otisky"

http://static.ddmcdn.com/gif/the-science-behind-ghost-sightings-131028-shadow.jpg

 
Každý člověk, který zemře, dostane v okamžiku své smrti šanci jako duchovní bytost projít světelným tunelem a dostat se tak do míst, kde bude poučen a osvícen. Tam má příležitost zhodnotit své konání v uplynulém životě a setrvat tam až do okamžiku své další inkarnace-tedy opětovného narození.
Někteří lidé ale okamžik, kdy se pro ně otevře světelný tunel, propásnou. Stává se tak z mnoha důvodů: závislost na jiné bytosti, závislost na majetku, potřeba cosi dokončit, strach, nedůvěra v posmrtný život, zmatenost z nastalé situace ap. Tyto bytosti pak zůstávají mezi námi bez hmotného těla, bez možnosti komunikace s námi a bez šance dále se duchovně vyvíjet.

Pro tuto svou existenci ovšem potřebují čerpat energii a jedinou jejich šancí je, brát tuto energii tak, že se přivtělí na auru živých lidí.

Živému člověku to může způsobovat mnoho potíží. Především úbytek energie, ale také neschopnost svobodného rozhodování a vývoje, protože přivtělené duchovní bytosti mohou značně ovlivňovat myšlení a chování člověka. Často dělá nebo říká věci, které by normálně nedělal. Přivtělená duchovní bytost může být dokonce někdy příčinou alkoholismu, schizofrenie, přejídání, averze vůči druhému člověku, ale také příčinou sklonu k sebevraždě.

Vždy je pro přivtělenou duchovní bytost i pro jeho hostitele dobré, když je tato duchovní bytost odeslána do míst, kam patří. I v případě, když zde zůstává pro to, aby ochraňovala pozůstalého. Protože pokud odejde kam patří, může se svobodně rozhodnout, zda se opět vrátí jako ochránce, ale tentokrát už nebude ubírat svému blízkému energii.
 

Bloudící

 
Tyto duchovní bytosti patří do stejné kategorie, jako přivtělené duchovní bytosti. Berou však energii ze silného energetického místa. Jsou známy jako ti, kteří „straší“. Jde o duchovní bytosti, které jsou vázány k určitému místu, někdy také předmětu. Často je k sobě přitahuje přítomnost psychogenní zóny.
Mohou způsobovat noční můry u osob spících v jejich „teritoriu“, projevují se zvuky, pachy,průvanem, studenými závany, pouštěním vody, blikáním světla, vypínáním a zapínáním přijímačů a někdy i pohybováním nábytku. Jsou známy i případy jejich zjevování se.
 

Vyšší duchovní bytosti a andělé

 

http://blog.amandanorman.com/wp-content/uploads/2009/08/SCAngelNightTime_thumb.jpg

 

 
V tomto případě jde o duchovní bytosti, které není třeba nikam odesílat a ani bych to nedoporučovala. Ostatně to ani nelze. Jsou to totiž nádherné bytosti, které se z vlastní vůle rozhodly nám živým pomáhat , chránit nás a na naší cestě nás vést.
Jsou vám stále nablízku a každý z nás má neustále u sebe mi¨nimálně jednoho anděla, který je jeho věrným průvodcem. Během života se tyhle bytosti mohou mnohokrát vystřídat. protože s vámi zůstávají vždy po dobu, po kterou plníte určitý životní úkol. Pokud se vám podří s nimi navázat kontakt a nebudete se stydět žádat je o pomoc, rozhodně se váš život změní v cestu plnou zázraků. A úplně největší sílu má, když svého anděla požádáte, aby pomohl někomu druhému.
 

Živelní duchové

 

http://41.media.tumblr.com/ea5fd7e84ca9bdce810e8e26cb3e55c0/tumblr_nee3ttSz5d1tqfyozo1_500.jpg

 

Lidé na Zemi si často nedovedou představit, že by mohly tady s nimi existovat bytosti, které tady žijí tak, jako my, jen třeba naším očím nejsou vždycky viditelní. V naší sféře- tedy ve sféře Země žijí bytosti, kterým se souhrnně říká elementárové, nebo elementární duchové, přírodní duchové či duchové živlů.
Jsou to bytosti, které jsou tvořeny jen jedním živlem. Člověk je narozdíl od nich tvořen všemi čtyřmi živly. Duchům země se říká gnómové, duchům ohně pak salamandři, sylfové jsou duchové vzduchu a undiny nebo nymfy jsou duchové vody. Tyhle skupiny čtyř živlů mají také své podtřídy a to jsou například známí elfové, sirény, pygmeové, rusalky, víly, vodníci, skřítkové, bludičky a další. Největším vládcem je nad nimi Velký Bůh Pan. Lidem se zjevují jen ve výjimečných případech a častěji dětem než dospělým. Zjevit se ale také můžou po správně provedeném magickém obřadu. žijí velmi podobným životem jako my. Mají svá místa, kde bydlí, rodí se a umírají jako my. Ještě existuje jeden druh elementárních duchů a to jsou duchové vytvoření uměle pomocí magického obřadu. Obvykle jsou tvořeni za určitým účelem. Typickým příkladem jsou třeba džinové, kteří měli plnit každé přání. Ale jsou tvořeni i takoví, kteří mají za úkol někoho zničit nebo mu škodit. Magik, který takového umělého ducha stvoří je ale za jeho činnost zodpovědný a také za něj nese karmické důsledky. V úrovni země se ještě vyskytují diskarnáti. To jsou duchovní bytosti zemřelých lidí, kteří neodešli po smrti do vyšších sfér, ale zůstali v této úrovni. Většinou z důvodu závislosti na někom nebo na něčem. Ke své existenci potřebují energii, kterou si berou z aury živého člověka. Posledním tvorem, o kterém budu mluvit je poltergeist, neboli bloudící duchovní bytost. To je duch, který je vázán k místu nebo předmětu. Jsou to duchové, kteří tropí hluk, mohou se i zjevovat živým lidem, stěhovat nábytek, přemísťovat věci a podobně. Jistě jste o nich už slyšeli. To všechno jsou bytosti, které žijí s námi ve sféře Země. Třebaže nejsou obvykle vidět. Není třeba se jich ale bát. Většina z nich nemá žádný prostředek k tomu, aby nám jakkoli ublížila. A někteří nám dokonce mohou i pomáhat. Rozhodně vám od nich nehrozí zdaleka takové nebezpečí, jako od některých lidí živých.

(http://www.tetakaterina.cz )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: hezký

(barča, 28. 3. 2014 19:50)

Jo souhlasím duchove mi moc hezky nepřídou!

DUCHOVE

(GIGI, 2. 10. 2013 15:53)

ja ducha nikdy nevidela ale verim verim ze neco je

Re: DUCHOVE

(terka, 15. 3. 2014 14:42)

já taky

Re: DUCHOVE

(ANONIM, 17. 3. 2014 16:33)

Ja taky verim, sice jsem nic nevidel, ale mam doma divny pocit... skusim nekdy nahrat EVP :-)

odpovědi

(J, 23. 2. 2014 7:56)

Herovon, Martina:
Co chtějí a jak jim pomoci je popsáno v níže uvedeném odkazu Duchové FAQ.

Daph:
Jsou u prášků uvedené takové vedlejší účinky? Některé mohou mít jisté psychoefekty. To světlo apod. s nimi ale nemá nic společného.

Duch majitele baráku

(Martina, 22. 2. 2014 15:17)

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak zjistím že je v bytě duch.. Já vím že tu je ale jak se ho má zeptat co potřebuje, nebo jestli chce pomoci?.. prostě jednoho večera co jsem se přestěhovali z bytu do rodinného baráku nám soused řekl že majitel co tu zemřel jel v tom metanolovém afektu a měl za to hodně velké prachy někde na baráku zakopal 20 000 000 milionu a oni zo zavraždili a já od te doby cítím že tu je někdo navíc .. třebas vstala jsem ve 3:19 ráo a chtělo se mi na záchod vyšla jsem z pokoje a rozsvitilo se samo světlo a pak najednou žárofka praskla já si z toho nmic nedělala a šla jsem se vyčůrat ..pak jsem se vratila do postele lehla jsem si a přikrila jsem se ani ne za pět minut se mi peřina odstřila dozadu a spadla na zem v zrcadle jsem vyděla obličej muže měl vyděšený výraz a křičel pomoc... pak se najednou moje skřin otevřela a zavřela.. já dělala jako že nic nevydím a lehla jsem si zavřela jsem oči pořád jsem slyšela hlasy vyděla divné stíny a podobné věci slyším hlasy ... na další den jsem to řekla sousedovy protože moje máma mi nevěřila... a soused mi řekl že v ten čas kdy se mi to odehráva každý večer je čas kdy on zemřel... nevím co mám dělat v tom pokoji už moc spát nechci zamikají se mi dveře i když v tom nemám klíč... nechce mě to pustit z pokoje začínám mit strach . a nikdo ho se mnou nechce vyvolat a zeptat se ho proč já a nebo co po mě chce !

Prášky

(Daph, 5. 1. 2014 14:36)

Dobrý den, asi tak před dvěma lety jsem s kamarádkou vyvolávala kruh, světové strany, a potom ducha. strany jsme odvolaly ale zapomněli jsme odvolat toho ducha. Ale dlouho jsme to neřešily, nic se nědělo ale tuším ež tak pár týdnů potom se začala sama v noci zapínat televize, která se zapíná i doteď vždy jen v noci. Potom jsem začala mít i hrozné sny, vyloženě noční můry, budící mě v noci okolo 2-5 hodiny. Navíc po probuzení jsem měla nepředstavitelný strach. Zdálo se mi hlavně o tom že ten duch co je nahoře vždycky zabije někoho z mých blízkých, pro příklad máma šla ke dveřím ty jí bouchnutím shodily na zem a potom jí na zemi začly být do hlavy. Také se mi zdálo hodně o svíčkách, které postupně pohasínají, našla jsem si to ve snáři a bylo u toho hrozí ti velké nebezpečí, potom jsem byla už tak vyděšená že jsem se bála i chodit spát jen aby se mi nic nezdálo nakreslila jsem si ochraný pentagram vedle postele a musím říct že dlouhou dobu se mi nic podobného nestalo. Dokonce jsme s kamrádkou ducha odvolaly a já už tak blbla že jsem ze srandy řekla ať si veme jednu minci jen aby mě nechal být ta mince se dlouho válela u mě na stole, ale po nějaké době jsem jí už nemohla najít. Uplynuli asi tak 2 klidné měsíce a mě začali prázdniny jela jsem na chatu kde pentagram už nemohl platit, a mě se zdál podobně děsivý sen znovu. A v tu chvíli mě napadlo že to můžou způsobovat prášky co beru na astma. A taky jsem měla pravdu vedlejší účinky byly noční můry nepřirozený strach halucinace a agresivita a dokonce i možnost sebevraždy. I když po odebrání prášků se mi nikdy už nic takového nezdálo, nejsem si pořád jistá že situace okolo ducha je pouze vymyšlená k televizi se přidalo ještě v kuchyni podivné blikání světla.

bylo to varování?

(lenka, 4. 1. 2014 20:29)

Zdravím Vás,zkuste si přečíst můj příběh,který jsem napsala na úvodní stránku.Díky :-)Uplně na úvod těchto stránek

Proč?

(Herovon, 29. 12. 2013 21:10)

ja bych sem se chtel jen optat jak dusim zemrelych se da pomoc kdyz tady uviznou .. splnit nejaky ukol pro ne nebo se za ne modlit?? sem jeden ze hypersensibilnich lidi a nechtel bych jen s nimi se vydat ale jim pomahat ale jak?? kdyz sem byl mladci tak po vyvolavani duchu me zacali tri suzovat slysel sem kroky dokonce mi uz zacali brat energii a zazil sem dotyk ducha nikomu bych to nepral exorcista potom mi potelefonu poradil co mam udelat ale kdyz si vzpomenu na teror tak to bylo strasny jenze ta schopnost mi zustala je videt na par vterin exorcista mi sam nabydl ze by me tohoto pomoci ritualu mohl zbavit ale pro me je to dar ale co ted jak mam svuj dar vyuzit dokazu zjistit kolik v byte umrelo lidi a jak ale jak je ve prospech ted by mi rada vazne pomohla.. ja mi sum co si o me mysli samo se mi dokazalo ze nejsem schyzofrenik ..... predem dekuji

duchove

(petra, 5. 12. 2013 15:56)

nejhorsi duchove na svete

k Lence

(J, 23. 11. 2013 23:03)

Ozvala se mi pani s velmi podobnym pripadem, slo o cerstve zemreleho tatinka. Nakonec napsala:

"Na dnešek jsem u oken a dveří udělala solné linie, pod matraci jsme dali nůž, zapálila jsem vonné tyčinky........atd. a připravila jsem si Vaše Zaříkavadlo na stolek - A. se mi vzbudila jen jednou a po chvilce zase usnula. Menší D. spala krásně. Takže Vaše rady zafungovali, i když jsem je neudělala úplně všechny.
Chci Vám tedy moc poděkovat a při případném "zhoršení" si Vás dovolím opět kontaktovat, pokud Vám to nebude vadit."

Pani se pak uz neozvala, takze snad uspech. U Vas to bude asi ta sestra. Seznam postupu atd.: http://www.veda.harekrsna.cz/encyklopedie/duchove_FAQ.htm

ke Klare S.

(J, 23. 11. 2013 22:47)

Deda svym strasenim po babicce chce, aby za nej vykonala vhodny posmrtny obrad a on mohl odejit. Muzete to ale udelat i Vy.
Sny lze vykladat ruzne. Ty Vase podle me naznacuji neco kolem magie, mozna z minulych zivotu.

duch

(denisa, 20. 11. 2013 14:19)

když jsem byla mala tak nekolik let ,kazdou noc se mi zjevovali bíle postavicky točíci se v kruhu ,postavově asi jako z pohadky casper akurat kouřová struktura, neměli obličej,jen místo očí tmave dulky a strasně rozevřeny usměv,když mi bylo asi devet,tak to prestalo,měla jsem to celou dobu v hlavě a myslela na to,ve svych šestnacti letech jsem prestala veřit že duchove existují,asi o pul roku později,jsem se dívala na televizy a ze zdi vyšla ta sama postava co jsem vydávala tehdy v děctví,ale byla už jen jedna,šla strašně pomalu ,jako by ukazovala na to "dívej ja jsem ja existuju" takovy pocit jsem z toho mela pak jsem zahledla v zrdcadle silné světlo,,,,ze strachu jsem usla :-) ale do ted by me zajímalo co to mohlo byt,nebo spíše co mě to doprovazí celý muj život ,,,,

Poradite mi?

(Klara Soukupova, 13. 9. 2013 16:23)

Jeste jednou zdravim.
uz je to par let co jsem snila a vzdy kdyz jsem byla otocena telem ke zdi,ukazala se mi dalsi mistnost,byla bila na zemi napadane podzimni listi a kousek od okna po leve strane byla drevena zidle.Jenze na ni sedel trochu vyssi hubeny muz s dlouhymi cernymi vlasy pres oblicej.Probudila jsem se vzdy kdyz se na me podival a pod jeho vlasy na me koukali dve bledemodre jakoby vlci oci.Nevite co to mohlo naznacit?I po tech letech na to porad myslim.jeste pred timto snem byl jeden. Mozna to bylo tim.Ve snu sem prisla do temne mistnosti kde byl stojan s velkou starou knihou do ktere jsem nahlizela.Lezeli u ni 3 svicky,bila ,cervena a fialova . Popr. muj E-Mail.: pinkist@seznam.cz

duch

(Lucka, 8. 4. 2013 16:28)

Na takovéto věci jsem věřila vždycky ale nikdy sem nepomyslela na to ze bys se mi to mohlo stat..... Dneska v noci ve 3 rano jsem sla poustet kocoura vena pak si lehla... asi za hodku me vzbudila mamka jak zavirala dvere.. ja se otočila a videla jse nejakou postavu jak de odedveri k oknu a pak se naklonila nademe... ja myslela ze je to mamka tak se do toho machla rukou a rekla sem" co je"?... hned to zmizelo a ja jsem rožala... nevíte co presne to mohlo být?

Re: duch

(Admin, 9. 4. 2013 21:52)

Z toho mala nelze soudit - co historie domu, rodiny? Nejaci nepratele apod.?

Re: duch

(eleonora, 20. 4. 2013 12:01)

Mohlo to být cokoli kdokoli ! Skuste jsi pořídit kočičku :) Taky mám doma a pomohlo to ! Jednou sem se s ním taky potkala a kočka tam začla strašně řvát sičet a začla jakoby mluvit ! Bylo to strašné od té doby je jen někdy vydím venku :)

Re: Re: duch

(petr hijekal, 11. 7. 2013 16:46)

tak ti řikaš něco okočce ale asi maš pravdu neviděl sem ho ale vim že možna jsou kamoši a muj bracha mi nevěři ale mužeto bit pravda???????? to se nevi nechtěl bych ho vidět ale to nevadí tak sem stim duchem at se poseru bude možna legrace

Re: Re: duch

(Klara Soukupova, 13. 9. 2013 16:04)

Kocicky dokazeji videt jen zle veci.

Proc by ne.

(Klara Soukupova, 13. 9. 2013 16:00)

Zdravim Vas,
cetla jsem si na tomto blogu par komentaru a i ja se podilim mym prispevkem.
Na duchy a dalsi paranormalni jevy musim rict ze verim.Mozna by to tak nebylo,ale roku 2006 cca,kdy moje babicka zemrela a ja mela asi 13 let,jsem mela tu moznost neco zvlastniho videt.
Mam pocit ze po jeji smrti neme az do dnes neco vyrizenyho s mym dedou,ktereho da se rict ,,strasi,, az do dnes.Me jen naznacila par veci napr. ze mi praskla z niceho nic tlusta nerozbitna sklenka v ruce,pootevirani skrine a nakonec sekundove zjeveni ve zrcadle.A vsechni tyto veci byli stare minimalne 25 let.Byli jeji.Mam jeste par zazitku ale to by bylo na dlouho.Tak preji krasny zbytek dne


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »