Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duchové


Co je to duch?

Duch (od dýchati, dech; podobně jako řec. pneuma od pneó, dýchat, vanout a lat. spiritus od spirare, dýchat) znamená původně oživující princip, odlišující živé od mrtvého. Později náboženský a filosofický pojem s velmi širokým a proměnlivým významem, někdy zaměňovaný s ženskou formou „duše“: (wikipedia)

Dle toho, co jsem vy pátral já, je duch vlastně otisk duše. Vzníká v případě násilného, či neočekávaného úmrtí. Duchové se snaží také dořešit některé věci, které za života nestihli. Mnohdy se jedná i o ty, kteří ani netuší, že zemřeli a nemohou najít cestu ven. Duchové jsou většinou neškodní - ale mohou být také násilní .

 

Pokřivené duše

Jde o duchy, kteří se mstí za svou smrt. Většinou nechávají své oběti zemřít hrůzou. Jde jim ale o to samé co normálním duchům - upozornit na sebe. Pokus se podaří jejich případ vyřešit odejdou v klidu a v míru. Na toto téma bylo natočeno spousta filmů. Jením z nejlepších je Smrtící nenávist (viz filmy). Následuje pár obrázků pokřivených duší. (jedná se o montáže ne o reálná fota).

 

http://vignette2.wikia.nocookie.net/creepypasta/images/c/c3/The_Car_Crash-_The_ghost_girl.jpg/revision/latest?cb=20140312164741

 

Přírodních náboženstvích se oživující princip chápe jako podíl člověka na něčem, co ho přesahuje. Ve smrti opouští duch (duše) mrtvé tělo a může se případně zjevovat pozůstalým ve snu. Lze ho žádat o pomoc a o radu, může chránit dům a majetek. Pokud ale nebyl zemřelý řádně pohřben, může se jeho duch vracet (srv. anglické revenant, strašidlo) a pozůstalé sužovat. Duch v nad-individuálním smyslu je potom jakési zosobnění tohoto společného principu, nadpozemská a nehmotná, ale osobní síla, kterou se lidé mohou snažit oslovit, ovlivnit a naklonit si ji (srv. indiánský Velký Duch).
V Bibli

Ve Starém zákoně se vyskytuje „duch Boží“ jako přímé působení Hospodinovo, jeho „slovo“ ve světě a mezi lidmi: účastní se stvoření světa (např. Gn 1,1 (Kral, ČEP), oslovuje proroky a ukládá jim, co mají hlásat (např. Iz 11,2 (Kral, ČEP); Ez 11,5 (Kral, ČEP). Provází své vyvolené, dodává jim odvahu a moudrost v rozhodování. Naopak duchům zemřelých se má Izrael vyhýbat.

Podobně je tomu i v Novém zákoně (např. Sk 2,4 (Kral, ČEP), kde ale už slovo duch zpravidla neznamená životní princip, nýbrž na jedné straně je Duch Boží, Duch svatý (např. Mk 13,11 (Kral, ČEP) a na druhé zlí, nečistí duchové (např. Mk 7,25 (Kral, ČEP). Vyskytuje se také protiklad ducha a těla (např. J 3,6 (Kral, ČEP) a důležitý protiklad ducha a „litery“, doslovného znění Zákona (např. 2K 3,6 (Kral, ČEP); Duch potom znamená také svobodu 2K 3,17 (Kral, ČEP).


Dělení duchů

 

"Otisky"

http://static.ddmcdn.com/gif/the-science-behind-ghost-sightings-131028-shadow.jpg

 
Každý člověk, který zemře, dostane v okamžiku své smrti šanci jako duchovní bytost projít světelným tunelem a dostat se tak do míst, kde bude poučen a osvícen. Tam má příležitost zhodnotit své konání v uplynulém životě a setrvat tam až do okamžiku své další inkarnace-tedy opětovného narození.
Někteří lidé ale okamžik, kdy se pro ně otevře světelný tunel, propásnou. Stává se tak z mnoha důvodů: závislost na jiné bytosti, závislost na majetku, potřeba cosi dokončit, strach, nedůvěra v posmrtný život, zmatenost z nastalé situace ap. Tyto bytosti pak zůstávají mezi námi bez hmotného těla, bez možnosti komunikace s námi a bez šance dále se duchovně vyvíjet.

Pro tuto svou existenci ovšem potřebují čerpat energii a jedinou jejich šancí je, brát tuto energii tak, že se přivtělí na auru živých lidí.

Živému člověku to může způsobovat mnoho potíží. Především úbytek energie, ale také neschopnost svobodného rozhodování a vývoje, protože přivtělené duchovní bytosti mohou značně ovlivňovat myšlení a chování člověka. Často dělá nebo říká věci, které by normálně nedělal. Přivtělená duchovní bytost může být dokonce někdy příčinou alkoholismu, schizofrenie, přejídání, averze vůči druhému člověku, ale také příčinou sklonu k sebevraždě.

Vždy je pro přivtělenou duchovní bytost i pro jeho hostitele dobré, když je tato duchovní bytost odeslána do míst, kam patří. I v případě, když zde zůstává pro to, aby ochraňovala pozůstalého. Protože pokud odejde kam patří, může se svobodně rozhodnout, zda se opět vrátí jako ochránce, ale tentokrát už nebude ubírat svému blízkému energii.
 

Bloudící

 
Tyto duchovní bytosti patří do stejné kategorie, jako přivtělené duchovní bytosti. Berou však energii ze silného energetického místa. Jsou známy jako ti, kteří „straší“. Jde o duchovní bytosti, které jsou vázány k určitému místu, někdy také předmětu. Často je k sobě přitahuje přítomnost psychogenní zóny.
Mohou způsobovat noční můry u osob spících v jejich „teritoriu“, projevují se zvuky, pachy,průvanem, studenými závany, pouštěním vody, blikáním světla, vypínáním a zapínáním přijímačů a někdy i pohybováním nábytku. Jsou známy i případy jejich zjevování se.
 

Vyšší duchovní bytosti a andělé

 

http://blog.amandanorman.com/wp-content/uploads/2009/08/SCAngelNightTime_thumb.jpg

 

 
V tomto případě jde o duchovní bytosti, které není třeba nikam odesílat a ani bych to nedoporučovala. Ostatně to ani nelze. Jsou to totiž nádherné bytosti, které se z vlastní vůle rozhodly nám živým pomáhat , chránit nás a na naší cestě nás vést.
Jsou vám stále nablízku a každý z nás má neustále u sebe mi¨nimálně jednoho anděla, který je jeho věrným průvodcem. Během života se tyhle bytosti mohou mnohokrát vystřídat. protože s vámi zůstávají vždy po dobu, po kterou plníte určitý životní úkol. Pokud se vám podří s nimi navázat kontakt a nebudete se stydět žádat je o pomoc, rozhodně se váš život změní v cestu plnou zázraků. A úplně největší sílu má, když svého anděla požádáte, aby pomohl někomu druhému.
 

Živelní duchové

 

http://41.media.tumblr.com/ea5fd7e84ca9bdce810e8e26cb3e55c0/tumblr_nee3ttSz5d1tqfyozo1_500.jpg

 

Lidé na Zemi si často nedovedou představit, že by mohly tady s nimi existovat bytosti, které tady žijí tak, jako my, jen třeba naším očím nejsou vždycky viditelní. V naší sféře- tedy ve sféře Země žijí bytosti, kterým se souhrnně říká elementárové, nebo elementární duchové, přírodní duchové či duchové živlů.
Jsou to bytosti, které jsou tvořeny jen jedním živlem. Člověk je narozdíl od nich tvořen všemi čtyřmi živly. Duchům země se říká gnómové, duchům ohně pak salamandři, sylfové jsou duchové vzduchu a undiny nebo nymfy jsou duchové vody. Tyhle skupiny čtyř živlů mají také své podtřídy a to jsou například známí elfové, sirény, pygmeové, rusalky, víly, vodníci, skřítkové, bludičky a další. Největším vládcem je nad nimi Velký Bůh Pan. Lidem se zjevují jen ve výjimečných případech a častěji dětem než dospělým. Zjevit se ale také můžou po správně provedeném magickém obřadu. žijí velmi podobným životem jako my. Mají svá místa, kde bydlí, rodí se a umírají jako my. Ještě existuje jeden druh elementárních duchů a to jsou duchové vytvoření uměle pomocí magického obřadu. Obvykle jsou tvořeni za určitým účelem. Typickým příkladem jsou třeba džinové, kteří měli plnit každé přání. Ale jsou tvořeni i takoví, kteří mají za úkol někoho zničit nebo mu škodit. Magik, který takového umělého ducha stvoří je ale za jeho činnost zodpovědný a také za něj nese karmické důsledky. V úrovni země se ještě vyskytují diskarnáti. To jsou duchovní bytosti zemřelých lidí, kteří neodešli po smrti do vyšších sfér, ale zůstali v této úrovni. Většinou z důvodu závislosti na někom nebo na něčem. Ke své existenci potřebují energii, kterou si berou z aury živého člověka. Posledním tvorem, o kterém budu mluvit je poltergeist, neboli bloudící duchovní bytost. To je duch, který je vázán k místu nebo předmětu. Jsou to duchové, kteří tropí hluk, mohou se i zjevovat živým lidem, stěhovat nábytek, přemísťovat věci a podobně. Jistě jste o nich už slyšeli. To všechno jsou bytosti, které žijí s námi ve sféře Země. Třebaže nejsou obvykle vidět. Není třeba se jich ale bát. Většina z nich nemá žádný prostředek k tomu, aby nám jakkoli ublížila. A někteří nám dokonce mohou i pomáhat. Rozhodně vám od nich nehrozí zdaleka takové nebezpečí, jako od některých lidí živých.

(http://www.tetakaterina.cz )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Duchové

(Julie, 2. 8. 2013 15:51)

Na duchy věřim ale nikdy jsem nepomyslela na to že bych nějakého ducha potkala . nevim jak bych zareagovala

NEVĚŘÍM NA DUCHY

(Adéla Vinklárková, 25. 3. 2013 14:22)

Nevěřím na duchy protože žijeme ve 21.století a nikdo na duchy nevěří to je můj názor.

Re: NEVĚŘÍM NA DUCHY

(S.D., 25. 3. 2013 20:56)

Každý na to má svůj názor a od toho je facebook aby si tam lidi své názory psali :) od toho není tato stránka nic ve zlém

Re: Re: NEVĚŘÍM NA DUCHY

(Admin, 26. 3. 2013 16:25)

Tak za 1. Od toho jsemmtu ja a administrativa, abych urcoval co sem patri a ne
2. Nazor je fajn - jen pak nevim, co pohledavate na techto strankach

Re: NEVĚŘÍM NA DUCHY

(Milan , 31. 3. 2013 7:52)

Možná že vy nevěříte , ale jsou věci mezi nebe a zemí , kdybych osobně nezažil věci které by se dali racionálně vysvětlit, také bych byl asi skeptický.

Re: NEVĚŘÍM NA DUCHY

(radek, 18. 5. 2013 15:05)

Tak to je pekně hloupý názor a lidé na duchy věří..

Re: NEVĚŘÍM NA DUCHY

(Lenka, 2. 8. 2013 15:47)

Když nevěříš ty tak si nevěř a nech ty co věřej , nechápu proč sem píšeš něco a čem nevíš jestli je nebo není.Když nevěříš tak si myslíš že není ale pravdu nikdo neví

club

(Monča Martinková, 23. 7. 2013 15:32)

Ahoj já jsem Monika a je mi 9 a hrozně mě zajímaj paranormální aktiviti mám duchařský club (na webu neplatí) a mám tam dva šéfi já a Tinka (druhý šéf) tak jme u nás na zahradě (máme tam 10 hrobů domácích mazlíčků) tak mám v mobilu takovej panel jevi a tam jsem zaznamenala psa králíka a potom na dvoře jsme cítili takovej pocit a něco se mi zjevili před očima věřte mi prosím přísahám že se to stalo.

Re: club

(Lucy, 2. 8. 2013 15:45)

Hele samozřejmě že ti věřim , ale moc se mi nechce věřit že je něco v mobilu

strašení

(Lenka, 27. 6. 2013 19:10)

dobry den,ja mam strach že to nepomuže.Už jsme uvažovali se odstěhovat jestli pak bude klid.Kdyby jsme aspon věděli kdo to muže bejt.A ten pan Jan Rudčenko jak se naněj mužu otočit kdyby nahodou.Dcera Eliška ta už kouka i odpoledne do dveří,a včera tu byla babička a měla hrozně divny pocit jako kdyby nanas nikdo koukal a to bylo 10hod rano.

Re: strašení

(Admin, 29. 6. 2013 23:04)

Pokud je na vas entita napojena muze pte se stehovat do nekonecna. Prijal nych nasledna opatreni parapety a prahy v dobe bych posypal soli s tim ze bych usporadal jakousi soft seannci ori ktere musirpte jasne entite dat najevo ze ji nechcete v dome. Mpnic jineho ke nenapada ono uprimne krome vysveceni domu seance a vysokeni oarapetu moc prostredku neni

strašení

(Lenka, 24. 6. 2013 14:50)

Dobry den,tak opět se navas otačím.Nevím už jak dal.V březnu jsem vam psala co jse mi stalo.A ze čtvrtka na patek se to opakovalo.Bouchani do prosklenych dveří v obyvaku.A to dveče zaviram na kliku.Mala se zbudila a už nechtela bejt v postilce a furt natahovala ručičky že chce bejt umě.Tak jsem si ji dala ksobě do postele najednou si sedla a furt ukazovala na dveře.A neco si pořad povidala.Elišce je 17měsicu.Ale blbej pocit jsem měla to jo-Pak po delší době mala usla ale musela jsem svítit jinak začla hrozně brečet.A pak najednou jsem ucítila jako kdybych byla od pasu dolu ponořena v ledove vodě.A od pasu nahoru jsem byla spocena a nemohla jsem se ani hnout.A rano jsme vstali a mala utikala do kuchyně a koukala pořad na dveře v předsini a když jsem šla do pokoje tak mala šla zamnou ale najednou se zarazila a šla zpatky do kuchyně.Furt koukala na ty dveře a opět si něco brumlala.Ja opravdu nevim co daDekuju za odpověd.LENKA jo a to ještě se taky stalo přitelovi koukal večer na televizi a najednou slyšel hrozny dychaní tak vypnul televizi a to přestalo.A jak ji zapnul tak znovu

Re: strašení

(pavla, 27. 6. 2013 12:30)

Dobrý den, zkoušela jste si domu pozvat faráře?Ten vysvětí Váš dům/byt to by mohlo pomoci...Pokud ne, zkuste kontaktovat os. jménem Jan Rudčenko, ten se zabývá problémy Vašeho typu..

Re: strašení

(Admin, 27. 6. 2013 16:13)

Tady Pavla ma prqvdu ted uz bych nechal dum vysvetit nnic jineho me nenapada

strašení

(Lenka, 9. 3. 2013 21:03)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat moje je 14 let po smrti a ted poslední dobou se nám dějou doma podivné věci v noci slyšíme jak někdo bouchá do dveří v obýváku a do toho začne řvát pták tak tam jdu protože si myslím že vylítl s klece a přesto seděl v zavřené kleci tak si jdu lehnout a zachvíli slyšim bouchnutí víkem u koše přitom vim že koš zavírám.A ten den večer moje dcera 1 rok pořád ukazuje na mojí fotku zesnulé sestry a pak tohle se odehrává a poslední dobou se dcera v noci budí křikem a není k utišení a když jí konečně utišim a položim jí do postýlky tak natahuje ručičky že chce ke mě jak kdyby měla zněčeho strah.Je to tak 3 měsíce zpátky šla jsem z kuchyně do ložnice bylo to přes den a když jsem vyšla na chodbu tak jsem viděla před sebou nějakou paní že do ní narazim tak jsem se musela vyhnout ale nikdo tam nebyl.A přítel když spal tak slyšel že tam někdo dýchá.Můžete nám poradit co by to mohlo být?Děkujeme

Re: strašení

(Devils_PIMP, 10. 3. 2013 23:17)

Dobry den - je dost mozne ze se jedna o ducha vasi zesnule (sestry (?) pokud tomu tak je jde z jejiho pohledu o nejake nedoresene veci a je nutne aby si duse uvedomila ze je po smrti zkuste treba nahlas rici (jako byte si povidala se sestrou) ze je vse fajn ze ji sice postradate ale ze je cas aby odesla apod - obklopte se klidem a pohodou entity casto citi negativni energii. Kdyby to nepomahalo ozvete se nam na nas mail paranormal-activitipa@seznam.cz

Re: Re: strašení

(Daniel Svoboda, 11. 3. 2013 21:46)

Máte tedy za to chovat se k tomu duchovi jako k obyčejnému echu smrti ? Nejsem si jist zda to zabere ale zkusit se to může .

Re: strašení

(eleonora, 20. 4. 2013 12:10)

Pořidte si kočku ! Pomůže to vlastní skušenosti

rochlova

(kamila, 12. 4. 2013 17:47)

chci vedet ducha

Re: rochlova

(Admin, 12. 4. 2013 17:53)

Muzu Vas uklidnit - neni to nic hezkehi


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »